Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:31 Bu haber 2471 kez okundu
 
HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYAT
Çivril’de Üniversite öğrencilerine organ bağışının önemi anlatıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, Üniversitenin konferans salonunda öğrencilere organ bağışı konusunda bilgi verdi.
Sağlık Haberi
HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYAT

İl Sağlık Müdürlüğünün başlattığı kampanya doğrultusunda Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine, “Her Bağış Yeni Bir Bağış’ sloganı ile organ bağışının önemi anlatıldı. 

 

Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Pamukkale Üniversitesi Atasay Kamer Meslek Yükesk okulunda organ bağışı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Sağlık müdürü Şerafettin Kuruoğlu öğrencilere Organ bağışının önemi ile ilgili konuşma yaptı. Konuşmasında Organ bağışının son derece önemli olduğuna vurgu yapan İlçe Sağlık Müdürü “Biz, insanlar yaşasın istiyoruz. Hayatı sona ermiş bir bireyin organları toprak olmasın, organ nakli bekleyen bir başkasına hayat olsun diye çalışıyoruz. Her bağış, yeni bir hayattır” dedi.

 

İlçe müftülüğünden görevlilerinde katıldığı Organ bağışı bilgilendirme toplantısı sonrasında öğrencilerden 23 organ bağışı talebi alındı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: HER, BAĞIŞ, YENİ, BİR, HAYAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html