Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:09 Bu haber 2191 kez okundu
 
IŞIKLI GÖLÜ DOĞAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ
Işıklı gölü, Cumhurbaşkanlığının kararıyla, kesin korunacak hassas alanlar arasına dahil edildi.
Yaşam Haberi
IŞIKLI GÖLÜ DOĞAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ

Ege Bölgesinin en büyük tatlı su gölllerinden biri olan Işıklı gölü, Cumhurbaşkanlığı kararı ile “Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Koruma Alanı” olarak tescil ve ilan edildi. Kararı Ak parti Denizli Milletvekili Şahin Tin duyurdu.

 

Denizli’ye 110 Çivril’e 10 kilometre uzaklıkta olan ve doğal hayat ve Nilüfer çiçekleri ile doğa severlerin her mevsim uğrak yeri olan Işıklı gölü Resmi Gazete'de yayımlanan kararla doğal sit alanı olarak tescillendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla kesin korunacak hassas alan olarak belirlendi.

 

Işıklı gölünün Doğal Koruma alanı olarak belirlenmesi ile ilgili olarak açıklama yapan AK parti Şahin Tin “Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Tabiat Varlıkları Koruma Kararına göre #Çivril’deki #IşıklıGölü “Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Koruma Alanı” olarak tescil ve ilan edilmiştir. #Denizli’mizin doğal alanları doğal kalacak, koruyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: IŞIKLI, GÖLÜ, DOĞAL, SİT, ALANI, İLAN, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html